Naturel Sözlük

Chamomile Extract, – PAPATYA ÖZÜ

Kuvvetli bir antienflamatuar etki sağlayan ve koyu mavi bir rengi olan azulen bakımından zengindir. Bu içeriğin hem fizyolojik hem de psikolojik olarak yumuşatıcı, yatıştırıcı ve dengeleyici etkisi sayesinde, egzema ve diğer deri döküntülerine neden olan cilt alerjilerine iyi geldiği bilinmektedir.

Horsetail Extract – ATKUYRUĞU ÖZÜ

Antienflamatuar, astrenjan (kanamayı durdurucu) temizleyici, canlandırıcı, iyileştirici ve nemlendirici etkiye sahiptir. Silis ve diğer mineraller yönünden zengindir ve saç ve deriyi güçlendiren, yağ üretimini normalleştiren yüksek seviyedeki aminoasit ve bitkisel steroller ile çok değerli bir bitkisel içeriktir. Bu doğal öz aynı zamanda köpürmeyi sağlayan saponin ve flavon glukozların üretilmesini destekleyerek saç derisindeki mikro-dolaşımı uyarır.

Organic Rosemary Extract – ORGANİK BİBERİYE ÖZÜ

yoğun duyguları dengeler, mod dalgalanmalarını kontrol eder, depresyonun üstesinden gelir ve stresi yenmeye yardımcı olur. Ayrıca kas ve eklem ağrılarına iyi gelir. Çok kuru ciltler için nem kaynağı olarak kullanıldığı gibi, aç derisini beslediği ve saçın sağlıklı ve parlak gözükmesini sağlar.

Organic Sage Extract – ORGANİK ADAÇAYI ÖZÜ,

Antienflamatuar, antimikrobiyal, antioksidan, antiseptik ve astrenjan (kanamayı durdurucu) etkisi vardır. Bağışıklık ve lenf sisteminin uyarılmasında ve salgı fonksiyonlarının artırılmasında kullanılır.dermatit ve böcek ısırıklarını tedavi eder,

Organic Stinging Nettles Extract – ORGANİK ISIRGAN  OTU ÖZÜ

Klorofil, histamin, formik asit, zamk, mineral, A ve D vitamini kaynağıdır. astrenjan (kanamayı durdurucu) ve antioksidan özelliği ile, dolaşımı ve parlaklığı düzenlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda besleyici ve güçlendiricidir. Egzema ve diğer cilt kurulukları için mükemmel bir tedavi edicidir Aynı zamanda yağlı ciltler için doğal bir derin temizleyicidir.

Lavender Oil – LAVANTA YAĞI

Ferahlatıcı ve sakinleştirici etkisi,olaşımı artırır, sivilceleri giderir ve toksik maddelerin donuk ya da sivilceli ciltten atılmasına yardım eder.

Olive Oil –  ZEYTİNYAĞI

Oleik asit yönünden zengindir ve iyi bir hücre yenileyicidir. Dıştaki nemi cilde çekerken aynı zamanda cildin normal bir şekilde terlemesine, ölü hücreleri ve sebum atmasına de izin verir. Bu yağ olgun, iltihaplı ve kuru ciltleri tedavi edicidir.

Millefolium Extract – CİVANPERÇEMİ

Sıkıştırıcı ,tonik , uyarıcı etkiye sahiptir.

Organic Calendula Extract  – AYNISEFA ÇİÇEĞİ

Antiseptik, uyarıcı ve antienflamatuar etkiye sahip derideki lekelenmeleri giderir.

St. John’s Wort Extract – SARI KANTARON ÖZÜ

Antibakteriyel, antiseptik, astrenjan (kanamayı durdurucu), antienflamatuar, antiviral, iyileştirici, canlandırıcı ve yatıştırıcı özellikleri vardır. Ağrı kesici ve kaşıntı ve yanmayı rahatlatıcı etkisinin yanında, güneş yanıklarını, arı sokmalarını tedavi edicidir.

Organic Hops Extract – ORGANİK ŞERBETÇİOTU ÖZÜ

Bileşenlerinden biri olan xanthahumol’ün birçok farmakolojik etkisi olduğu düşünülmektedir, bunlardan bir tanesi potansiyel anti-kanserojen etkisidir. antienflamatuar (iltihap ve yangı karşıtı) ve antioksidan özelliklere sahip olduğu ortaya çıkmıştır.